top of page

so 25. 5.

|

Levoča

Divoká strava v prírode, hosť Diana Mozoláková

Nazbieraj si za hrsť divokých jedlých rastlín pre svoje zdravie a vitalitu.

Tickets are not on sale
See other events
Divoká strava v prírode, hosť Diana Mozoláková
Divoká strava v prírode, hosť Diana Mozoláková

Čas a miesto

25. 5. 2024, 13:00 – 17:00

Levoča, Odorica, 054 01 Levoča, Slovakia

Info o podujati

Už dávno je známe, že bylinky liečia, ale vedeli ste, že tá pravá rastlinka si Vás sama nájde, alebo sa Vám ukáže práve vtedy, keď ju najviac potrebujete? Ale veľakrát ju nepoznáte, alebo si myslíte, že je to burina.

Pozvanie prijala Dianka DIDA Mozoláková z www.divokastrava.sk , ktorá má dlhoročné skúsenosti s divokými jedlými rastlinami. Jej kniha "Liečivá sila divokých byliniek" je na trhu veľmi populárna. O všetkom nám rada porozpráva, a my sa naňu veľmi tešíme. A ochutnáme aj jej famózny žihľavový slaný koláč hmmm.

Určite poznáte jej chutné blogy ako: https://divokastrava.sk/hlohovy-kecup/ https://divokastrava.sk/vetvickovy-sipkovy-caj/

Stretneme sa u nás na Odorici na Statku u Valigurovcov a pôjdeme sa prejsť na lúku, k lesu a možno aj do lesa. Predtým sa zrelaxujeme a napojíme sa na okolitú prírodu. Staneme sa ňou. Keď nás príroda príjme a my príjmeme prírodu v nás - vyrazíme na zber.

- povieme si prečo NEzbierať všetko čo kvitne - ako navnímať divoké rastliny okolo nás - aký je rozdiel medzi bylinkami a divokými jedlými rastlinami - ochutnáme aj tie, ktoré sa dajú jesť a možno ste o tom ani netušili - vyrobíme si vlastný jedlý darček - spoznáme prekrásne prostredie v okolí historickej Levoče - zopakujeme si, prečo čaj z vlastnoručne nazbieraných nielen bylín je pre nás najmocnejší

Deň plný dobrej nálady, čerstvého vzduchu, jarnej vône kvetov, divokých jedlých rastlín v panenskom prostredí Odorice. Deň, ktorý nadovšetko potrebujete.

Vďačný príspevok na zorganizovanie takejto akcie je 35eur/osoba Ak máte otázky, radi ich zodpovieme. Ivona 0948 183878 Počet miest je limitovaný do 20 účastníkov.

Sledovať nás môžete na www.cestazmesta.eu F: cesta z mesta valigurovci Insta: cesta z mesta valigurovci Videá si pozrite na: (2) Cesta z mesta - YouTube

Share this event

bottom of page